fot. pixabay.com

IMGW: ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wielu miejscach może spaść łącznie nawet do 70 mm wody na metr kwadratowy. Wolne od ostrzeżeń jest jedynie woj. zachodniopomorskie, lubuskie i część pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz części woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Wielkopolski. Tam prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Ich wysokość może osiągnąć od 30 mm do 50 mm.

Drugi stopień ostrzeżeń przed ulewnymi deszczami wydano dla większej części woj. wielkopolskiego, i w całości dla woj. śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 70 mm. Spodziewane są również burze. Ich szczególne natężenie może wystąpić na południu.

W większości województw objętych drugim stopniem ostrzeżeń pada już od kilku godzin. Na przykład w powiecie nowosądeckim burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu. W ciągu 10 min. spadło 10 mm wody.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl