fot. flickr.com

Polska za chmurami

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Irlandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie niż z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Polska znajdować się będzie na skraju tego niżu. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze, w strefie nadmorskiej możliwe burze z gradem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 13 st. na północnym wschodzie Polski do 18 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 12 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, w górach do 80 km/h. Na wybrzeżu wiatr miejscami silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, w strefie nadmorskiej możliwe burze, lokalnie z gradem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od 7 st. do 9 st., na wybrzeżu od 12 st. do 14 st., a w rejonach podgórskich od 4 st. do 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h, w górach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano liczne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, w strefie nadmorskiej możliwe burze z gradem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 13 st. na północnym wschodzie Polski do 18 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich lokalnie od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temp. maks. 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj