Deszczowe pierwsze dni lata

Jak informuje IMGW, Europa południowa znajdować się będzie pod wpływem słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad południowej Skandynawii w strefie układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

We wtorek na wschodzie zachmurzenie całkowite i opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu na Pomorzu Zachodnim do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. do 19 st., jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie cieplej – od 20 st. do 23 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, na północnym zachodzie skręcający na zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, w północnej połowie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na północnym zachodzie, 16 st., 19 st. w centrum, do 19 st., 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W rejonach burz wiatr porywisty.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl