fot. PAP/Radek Pietruszka

Polska będzie w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna oraz południowo wschodnia będzie pod wpływem niżów z układami frontów. Nad Europą centralną dominować będzie rozległy niż z centrami nad Niemcami i Alpami. Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad Czechy, w mroźnej, arktycznej masie powietrza.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Przed południem lokalnie w północno-wschodniej połowie kraju mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -6 st. do -2 st., lokalnie w dolinach górskich -9 st., nad morzem 0 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany wzmagający się do dość silnego, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju opady śniegu. Nad ranem na Przedgórzu Sudeckim lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. na wschodzie do -7 st. na zachodzie, na Podlasiu i w dolinach górskich lokalnie -17 st., -16 st., nad morzem -2 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, na południu Polski zmienny. W północnej części kraju wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże, w południowej połowie kraju małe i umiarkowane. W północnej części kraju opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wybrzeżu miejscami o 7 cm. Temperatura maksymalna od -6 st. do -3 st., w dolinach karpackich około -9 st., nad morzem 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna -5 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -10 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu. Temperatura maksymalna -5 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj