fot. Paweł Palembas

W środę pochmurnie z przejaśnieniami

W środę do kraju napływać będzie chłodna, polarna morska masa powietrza, jedynie południowy wschód pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy miejscami opady deszczu – informuje IMGW.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski, południowa Rosja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Bułgaria oraz Węgry będą pod wpływem wyżów. Wschodnia część Polski będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad północnej Skandynawii nad Morze Barentsa, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Zachodnia Polska znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkami nad Atlantykiem oraz Morzem Norweskim, w ciągu dnia od zachodu nasunie się zokludowany front atmosferyczny. Do kraju napływać będzie chłodna, polarna morska masa powietrza, jedynie południowy wschód pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie ulegało niewielkim wahaniom.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy miejscami opady deszczu. Na wschodzie przed południem miejscami utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 100 m – w rejonie jej występowania zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na północnym zachodzie i w obszarze podgórskim Sudetów, 12 st. C, 15 st. C na przeważającym obszarze do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Karpat i Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl