fot. sxc.hu

Przed nami deszczowe dni

Jak informuje IMGW, Nad Skandynawią i krańcami wschodnimi kontynentu dominować będą wyże. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami w rejonie zachodniej Białorusi oraz nad Rumunią. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Na zachodzie i w centrum Polski początkowo możliwe opady deszczu ze śniegiem. W Sudetach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym zachodzie Polski opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, przewidywana suma opadów od 8 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 4 st., 7 st. na północy, zachodzie i w centrum kraju do 11 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich, a na północy Polski z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy Polski miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność poniżej 600 m. Temperatura minimalna o 0 st. do 3 st., w kotlinach górskich do -3 st. do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie umiarkowane, na północy Polski okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. do 13 st., nad Zatoką Gdańską miejscami 6 st.. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

 

PAP/RIRM

drukuj