fot. pixabay.com

GDDKiA ostrzega przed śliskimi drogami i opadami utrudniającymi jazdę

Śliska nawierzchnia lokalnie będzie występowała w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, zaś w całym kraju mogą wstąpić opady deszczu i mżawki oraz śniegu i śniegu z deszczem – ostrzegła dziś GDDKiA.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 261 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, pogoda ma wpływ na warunki jazdy w niektórych regionach kraju. Lokalnie ślisko jest w województwie warmińsko-mazurskim na: dk 65 odc. Ełk – Gołdap, dk 16 odc. Ełk – granica z woj. podlaskim, a także w województwie małopolskim na dk 28 odc. Maków Podhalański – Skomielna Biała.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Opady deszczu i mżawki występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województwa świętokrzyskiego i opolskiego. Z kolei mgła występuje na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Dyrekcja poinformowała, że w dzień będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze głównie opady deszczu. Na wschodzie kraju, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia, opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 0 st. C na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 5 st. C w centrum i 8 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. Na zachodnim wybrzeżu wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl