Prognoza pogody na 29 i 30 listopada

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Hiszpanią. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad Rosji. Polska znajdzie się na skraju tego wyżu. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie wolno spadać.

W sobotę zachmurzenie duże, lokalnie z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie słabe opady śniegu. Wysoko w górach zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -5 st. na wschodzie, -2 st. w centrum, do 1 st. zachodzie i Pomorzu. Wiatr umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wysoko w górach zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -12 st. na północnym wschodzie, -6 st. w centrum, do -3 st. na zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Wysoko w górach zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -7 st. na północnym wschodzie, -3 st. w centrum, do 0 st. na południu oraz na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Okresami możliwe większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl