fot. pixabay.com

W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prawie całą Europę będą obejmowały niże z ośrodkami nad Wielką Brytanią i w rejonie Morza Czarnego. Jedynie częściowo Europa północna i północno-wschodnia będzie w zasięgu wyżów znad Skandynawii i Rosji.

Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, jedynie krańce zachodnie znajdą się na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południowego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wolno spadać.

W środę na terenie całego kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na północy kraju miejscami małe. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -3 w centrum, do 0 stopni na południowym zachodzie, południu oraz zachodnim wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Sudetach wiatr osiągnie w porywach do 65 km/h i może powodować zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie, południowym zachodzie oraz krańcach wschodnich prognozowane są słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -12 stopni na północnym wschodzie, około -5 w centrum, do -3 stopni miejscami na zachodzie, południu i na wybrzeżu. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru osiągną do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. W Sudetach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj