fot. PAP/Marcin Bielecki

IMGW ostrzega przed oblodzeniami i silnym mrozem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek rano wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Pomorskiego, Podlaskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego i Podkarpackiego w związku z oblodzeniami, a dla Małopolskiego z powodu silnego mrozu.

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem we wschodniej części Pomorza, południowej części Podlasia, na Mazowszu i Lubelszczyźnie oraz na wschodzie Podkarpacia.

Przed silnym mrozem IMGW ostrzega w powiecie tatrzańskim i nowotarskim w województwie małopolskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl