fot. Paweł Palembas

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu rozpogodzenia

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem licznych niżów z frontami atmosferycznymi, z głównym ośrodkiem w rejonie Bretanii. Jedynie krańce wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżu.

Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem w rejonie Płw. Bretońskiego. Po południu nad Dolny Śląsk nasunie się front okluzji. Z południa będzie napływało stosunkowo ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadało.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu rozpogodzenia. Gdzieniegdzie na północy i północnym-wschodzie kraju słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, rano możliwe marznące opady powodujące gołoledź. W Karpatach słabe opady śniegu. Na Mazurach, Podlasiu i Pomorzu do południa mogą się utrzymywać mgły ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st., lokalnie na Podkarpaciu 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na terenach podgórskich pod koniec dnia wzrastający miejscami do dość silnego, w porywach do55 km/h na Przedgórzu Sudeckim i 80 km/h na Pogórzu Karpackim, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Tatrach wiatr halny, w porywach do 120 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy kraju początkowo deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie śniegu. W północnej połowie kraju przejściowo możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -2 st. do 3 st., na Suwalszczyźnie chłodniej: -3 st., w rejonie oddziaływania wiatru halnego lokalnie 5 st. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na Pogórzu Karpackim w porywach do 70 km/h, na Podhalu do 90 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, z kierunków południowych i wschodnich. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 130 km/h (halny).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl