Polska jest w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Skandynawski oraz Grecja, Ukraina i Kraje Nadbałtyckie będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Na południu kraju utworzy się słaby klin wyżowy. Z zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady: we wschodniej połowie Polski deszczu ze śniegiem i śniegu, na pozostałym obszarze deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. W strefie nadmorskiej możliwe burze. Temp. maks. od 3 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie i 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. W strefie nadmorskiej możliwe burze. Temp. min. od -2 do 2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady: we wschodniej połowie Polski deszczu ze śniegiem i śniegu, na pozostałym obszarze deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temp. maks. od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Możliwy również śnieg. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Możliwy również śnieg. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl