fot. flickr.com

Na południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia będzie w zasięgu klinów wyżowych wyżu znad Grenlandii i Wyżu Azorskiego. Środkowa i wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą i Bałkanami oraz nad południową Skandynawią.

Polska wschodnia znajdować się będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Ukrainą wraz z falującym frontem atmosferycznym, który stopniowo będzie odsuwał się na wschód. Pozostały obszar kraju będzie w zasięgu klina wyżowego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, rano w centralnej i zachodniej Polsce rozpogodzenia. Miejscami niemal w całym kraju przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Na północnym zachodzie po południu lokalnie możliwe słabe burze. W obszarach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach, opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 10 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. lokalnie na południowym wschodzie i na Podhalu, 10-12 st. na przeważającym obszarze, do 13 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, na wschodzie północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny i porywisty, zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. miejscami na północy do 4 st. na południowym wschodzie. Niemal w całym kraju przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby, na południowym wschodzie umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl