Pogoda na najbliższe dni

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami w rejonie Morza Śródziemnego. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów znad Rosji i Morza Norweskiego.

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i rano będzie jeszcze rosło, później będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu Wschodnim prognozowana suma opadów deszczu do 13 mm. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na krańcach wschodnich do 5 st., 6 st. na wybrzeżu i krańcach zachodnich, na Podhalu około 0 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu i na południowym wschodzie początkowo do 80 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach 120 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem, na Podhalu śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. do 5 st., na Podhalu około -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. W północnej połowie kraju okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 4 st. do 7 st., a na południu miejscami od 8 st. do 10 st. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Początkowo możliwe jeszcze zanikające przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a po południu słabe. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl