Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią i częściowo środkową pogodę kształtuje wyż Azorski. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu niżów. Przeważająca część Polski znajduje się pod wpływem zatoki z frontem atmosferycznym, związanej z niżem znad Ukrainy.

Na zachodzie kraju zaznacza się klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, na południowym wschodzie oraz na wybrzeżu zachodnim duże. Przelotne opady deszczu na Podkarpaciu, południowej Lubelszczyźnie oraz w południowej części Małopolski i Górnego Śląska. Temperatura maksymalna od 22 do 24 st. C., chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat – od 19 do 22 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl