fot. flickr.com

Prognoza pogody

Jak podaje IMGW, Europa Północna będzie w zasięgu niżu znad Morza Barentsa. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad północnymi Niemcami. Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W czwartek na obszarze od Górnego Śląska po Podkarpacie zachmurzenie duże stopniowo zmniejszające się do małego. Na krańcach południowych Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia, głównie w górach, przed południem gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. na wybrzeżu, około 22 st. w centrum, do 24 st. na krańcach południowo-wschodnich; w regionach podgórskich około 20 st.. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu wschodnim i krańcach północno-wschodnich początkowo umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna: na północy kraju od 4 st. do 8 st., na pozostałym obszarze od 8 st. do 11 st., jedynie w dolinach górskich chłodniej, około 6 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20 st. na Suwalszczyźnie do 27 st. na Dolnym Śląsku; w rejonie Zatoki Gdańskiej od 16 st. do 21 st., a w kotlinach górskich od 20 st. do 24 st.. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na południowo-wschodni.

W czwartek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj