Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia pozostanie w zasięgu wyżu znad Rosji, zachodnie rejony kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu znad Wielkiej Brytanii.

Polska znajdzie się między wyżem rosyjskim a niżem znad Europy zachodniej. Nad wschodnie i północno-wschodnie województwa nadal będzie napływać mroźne polarnokontynentalne powietrze, nad pozostałe obszary z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsza polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa. W sobotę w kraju zachmurzenie duże, na południowym wschodzie umiarkowane, na północy okresami opady śniegu, na wschodnim Wybrzeżu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź.

Temp. maks. od 5 st. na Dolnym Śląsku, 4 st. na Górnym Śląsku i na krańcach zachodnich, około 0 st. w centrum, do -7 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i południowy, na północnym wschodzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, na krańcach wschodnich bez opadów, na pozostałym obszarze opady śniegu, śniegu z deszczem, miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź, na południowym zachodzie deszcz.

Temp. min. od 0 st. na południowym zachodzie i zachodnim Wybrzeżu, -2 st. w centrum, do -10 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie duże, na krańcach wschodnich bez opadów, na pozostałym obszarze opady śniegu i śniegu z deszczem, na wschodnim Wybrzeżu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź.

Temp. maks. od 3 do 4 st. na krańcach zachodnich i południowych, 2 st. w centrum, do -6 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, na północy i północnym wschodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. -4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. -7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temp. maks. -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl