Prognoza pogody na 2 i 3 lutego

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu europejskiego będzie dominował rozległy niż z ośrodkami nad Norwegią i Finlandią, z układem frontów atmosferycznych, jedynie południowe krańce Europy będą w zasięgu wyżu. Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii, w strefie frontu atmosferycznego, nad północne rejony kraju będzie napływać chłodne, a nad południowe ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa.

We wtorek na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Kielecczyźnie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st., 8 st. na krańcach północnych i wschodnich do 13°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad samym morzem wiatr dość silny i silny, okresami od 50 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Okresami opady deszczu, na północy miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1 st. do 5 st. Wiatr na przeważającym obszarze umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na północy kraju wiatr dość silny i silny, okresami od 50 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h a nad samym morzem do 110 km/h, zachodni.

W środę zachmurzenie duże. Na północy opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na pozostałym obszarze deszczu, a po południu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr na przeważającym obszarze umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na północy do 70 km/h, zachodni, stopniowo słabnący. Nad samym morzem wiatr dość silny i silny, okresami od 50 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni, stopniowo słabnący.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl