pixabay.com

Początek tygodnia ciepły i pogodny. Od wtorku ochłodzenie

Poniedziałek będzie jeszcze słoneczny i ciepły w całym kraju. Jak powiedziała Katarzyna Ścisłowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, od wtorku nadejdzie wyraźne ochłodzenie i pod koniec tygodnia możliwe są lokalne opady śniegu z temperaturami w dzień w okolicach zera st. Celsjusza.

Jak powiedziała Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy dzień tygodnia będzie bardzo pogodny i ciepły, z temperaturami dochodzącymi nawet do 20 stopni Celsjusza.

„W poniedziałek będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane. Nie spodziewamy się żadnych opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13 stopni na północnym wschodzie, około 16 w centrum, do nawet 20 stopni na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat i nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 12 stopni” – wskazała Katarzyna Ścisłowska.

Dodała, że wiatr będzie przeważnie umiarkowany, w porywach dochodzący do 55 km/h. Na północnym wschodzie kraju i nad morzem okresami dość silny, osiągający w porywach na północnym wschodzie 65 km/h, a nad morzem – 70 km/h.

W nocy w północnej części Polski zachmurzenie będzie przeważnie duże. Na pozostałym obszarze małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st. C na północnym wschodzie, przez około 5 st. w centrum do 8 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy może osiągać do 55 km/h, a nad morzem do 65 km/h.

Od wtorku synoptycy IMGW zapowiadają ochłodzenie. W kolejnych dniach tego tygodnia pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie śniegu. Będzie też chłodniej. W dzień temperatury mogą utrzymywać się poniżej 10 stopni, a pod koniec tygodnia na południowym wschodzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazywać będą okolice zera stopni. Nocami możliwe są przymrozki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl