fot. PAP

IMGW nadal ostrzega przed wiatrem; może padać śnieg

Do końca dnia w sobotę będzie utrzymywał się silny wiatr w wielu regionach Polski – przewiduje IMGW. W niedziele wiatr nieco osłabnie, choć silnie powiać może jeszcze w woj. dolnośląskim. Na północnym wschodzie i w górach może padać śnieg.

W sobotę silny wiatr spowodował uszkodzenia sieci trakcyjnych w północnych regionach Polski. 53 tys. odbiorców było pozbawionych prądu w woj. zachodniopomorskim, ok. 6,8 tys. – w warmińsko-mazurskim i prawie 25 tys. – w woj. pomorskim. Najsilniejszy wiatr wiał na wybrzeżu, w południe w Darłowie wiał z prędkością 100 km/h.

W wielu miejscach Polski odnotowano interwencje straży pożarnej, która przede wszystkim usuwała z dróg powalone drzew i konary; były też przypadki uszkodzonych dachów np. w Radomiu i okolicach Iłży. Według prognozy IMGW w nocy z soboty na niedzielę wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W porywach wiatr przejściowo może osiągać 70 km/h, nad morzem 80 km/h, a wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach, 120 km/h.

W niedzielę wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, przeważnie północno-zachodni. W porywach może osiągać 70 km/h, w części zachodniej kraju 80 km/h, a wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach, 100-120 km/h. Wiatr będzie powodował na północnym wschodzie lokalnie zawieje śnieżne, a wysoko w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj