fot. PAP/EPA

Prawie w całym kraju miejscami opady śniegu, bez opadów jedynie na północnym zachodzie

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Kraje Nadbałtyckie, Białoruś, zachodnia Ukraina oraz basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kraju będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem klina wyżu znad Europy Zachodniej. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Pomorzu Gdańskim okresami rozpogodzenia. W całym kraju miejscami opady śniegu, bez opadów jedynie na północnym zachodzie. Rano na północy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. w kotlinach górskich i 0 st. na zachodzie oraz miejscami w centrum do 2 st. na wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl