Świąteczny dzień pogodny w całym kraju

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą wyże. Jedynie Wyspy Brytyjskie oraz krańce północne Europy Zachodniej znajdować się będą pod wpływem niżów.

Pogodę w Polsce kształtować będzie wyż z centrum w rejonie Estonii. W ciągu dnia do granic zachodnich zbliży się płytka zatoka niżowa wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

We wtorek zachmurzenie małe, miejscami, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju, umiarkowane. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 23 st. do 26 st., najcieplej, miejscami do 28 st., na południowym zachodzie i zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim, tam lokalnie tylko 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, w drugiej części nocy na krańcach zachodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Miejscami, zwłaszcza na południowym zachodzie, pojawią się też burze, w których spaść może do 25 mm deszczu. Temperatura minimalna od 10 st., 13 st. na wschodzie do 16 st., 18 st. na zachodzie kraju. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl