Centralna i wschodnia część Polski będzie pochmurna i deszczowa

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w zasięgu licznych, płytkich ośrodków niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z płytkim niżem nad Skandynawią. Od północnego zachodu w głąb kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny poprzedzony linią zbieżności. Przed frontem utrzymuje się ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, za frontem zacznie napływać chłodniejsze i suchsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek we wschodniej połowie kraju, a początkowo także w woj. centralnych, zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. W czasie burz opady do 25 mm, na wschodzie lokalnie do 40 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Najmniej opadów na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Temperatura maksymalna od 23 st. na Pomorzu Zachodnim i Przedgórzu Sudeckim do 28 st. miejscami w centrum, na południu i wschodzie i 29 st. lokalnie na Mazowszu. Nad morzem od 20 st. do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, na wschodzie i Przedgórzu Sudeckim w pierwszej połowie nocy zanikające burze. Temperatura minimalna od 10 st. na północy do 17 st. na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu i w czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl