fot. M. Palembas

Będzie mroźno w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad północno-zachodnią i południowo-wschodnią Europą pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi, nad północno-wschodnimi i południowo-zachodnimi rejonami kontynentu będą zalegały układy wysokiego ciśnienia. Przeważające obszary Polski będą w zasięgu wyżu znad Rosji, jedynie południowe krańce znajdą się na skraju niżu znad Włoch. Nadal będzie napływać mroźna polarnokontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadało.

W sobotę na północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie umiarkowane i duże, od Opolszczyzny po Podkarpacie i Lubelszczyznę okresami opady śniegu, na Podkarpaciu opady do 7 cm. Temp. maks. od -5 st. na wschodnim Wybrzeżu, -8 st. na krańcach zachodnich, -10 st. na Podkarpaciu, do -14 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, od Śląska po Podkarpacie i Lubelszczyznę porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, z kierunków wschodnich.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, okresami opady śniegu, na południowym wschodzie opady od 5 do 8 cm. Temp. min. od -11 st. w Małopolsce, -13 st. na krańcach zachodnich, do -18 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, wschodni.

W niedzielę na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, miejscami słabe opady śniegu. Temp. maks. od -7 do -11 st. Wiatr umiarkowany, wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem możliwe opady śniegu. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temp. min. -15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady śniegu. Temp. maks. -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj