Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy niż znad Morza Norweskiego.

Polska będzie pod wpływem tego niżu, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. W ciągu dnia z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym zacznie napływać nieco chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i zacznie rosnąć.

W piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, zwłaszcza po południu i na zachodzie kraju. Okresami opady deszczu, w partiach szczytowych Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach okresami opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, wieczorem przechodzące w opady śniegu. Temp. maks. od 8 st. na północnym wschodzie do 12 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, a na zachodzie kraju już zachodni. Wiatr na przeważającym obszarze w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresowo przelotne opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temp. min. od 1 do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem do 45 km/h, porywisty południowo-zachodni i zachodni. Wiatr w porywach na Pomorzu do 70 km/h, a nad samym morzem do 80 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem do 50km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr w porywach na przeważającym obszarze do 75 km/h, a nad samym morzem do 85 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 3 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

PAP

 

drukuj