fot. pixabay.com

Dość pogodnie, ale chłodno

W całej Polsce będzie zachmurzenie zmienne, ale raczej pogodnie, jedynie na południowym wschodzie słabe opady deszczu. Będzie dość chłodno. Na przeważającym obszarze termometry wskażą od 7 do 13 st. C., jedynie na zachodzie ok. 15 st. – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

W Polsce na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie zmienne.

„Będzie trochę chmur, trochę słońca, ale będzie przyjemnie” – powiedziała Ewa Łapińska.

Dodała, że jedynie na południowym wschodzie, czyli na południu Lubelszczyzny, na Podkarpaciu i w Małopolsce zachmurzenie całkowite i tam słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 7 do 9 stopni Celsjusza nad morzem i w rejonach podgórskich. Na przeważającym obszarze termometry wskażą od 13 do 15 stopni.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy na południowym wschodzie dużo chmur i słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie zmienne, od umiarkowanego na wschodzie do bezchmurnego nieba na zachodzie i północy.

Temperatura minimalna wyniesie od – 2 i -1 stopnia Celsjusza na północy, tam przy gruncie do -6 stopni. Najcieplej 7 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, przeważnie z północnego wschodu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl