fot. pixabay.com

Cały tydzień z wiosennymi temperaturami

Przez cały tydzień czekają nas wiosenne wysokie temperatury – zapowiadają synoptycy i klimatolodzy. IMGW podało, że na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie termometry mogą pokazać nawet 18 stopni. I choć w weekend prognozowane jest ochłodzenie, to temperatury wciąż mają być dodatnie.

Rafał Maszewski, klimatolog, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wyjaśnił, że ocieplenie jest wynikiem wyżu, który rozbudował się nad południową i częściowo środkową Europą.

– Wyż z południowego zachodu, z południa skieruje do większej części Europy, również do Polski, bardzo ciepłą masę powietrza. W środę i czwartek powietrze będzie nawet pochodzenia zwrotnikowego znad Afryki Północnej, a to oznacza dodatkowo przy sporej ilości słońca, że temperatura będzie szybować szybko w górę i w środku tygodnia na południowym zachodzie będzie miejscami nawet 18, może 19 stopni, czyli temperatura iście wiosenna. Nawet w chłodniejszych regionach, czyli wschód, północny wschód będzie ok. 9 stopni. Temperatura będzie powodować, że śnieg szybko stopnieje. W nocy miejscami słabe przymrozki, ale w połowie tygodnia do piątku nawet w nocy już ich nie będzie – mówił Rafał Maszewski.

Rafał Maszewski zapowiedział, że w najbliższy weekend ma nastąpić ochłodzenie, ale raczej przejściowe. Klimatolog wskazał jednocześnie, że nie należy jeszcze chować czapek, szalików i rękawiczek do szafy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl