fot. flickr.com

Deszczowo w całej Polsce; możliwe burze

Jak infomruje IMGW, Europa będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie wschodnia część kontynentu będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżem z północno-wschodnią Rosją, oraz z płytkim niżem nad południowo-zachodnim Bałtykiem. Nad Wyspy Brytyjskie od zachodu wkraczać będzie dość głęboki niż.

Polska będzie w obniżonym ciśnieniu, związanym z płytkim niżem nad południowo-zachodnim Bałtykiem. Dynamiczną pogodę w kraju kształtować będzie związany z niżem układ frontów atmosferycznych. Nadal napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarne morskie, jedynie nad południowo-zachodnie krańce kraju nieco chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południu całkowite. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie, w centrum i na Pojezierzu Pomorskim również burze. W czasie burz ulewne opady deszczu oraz grad. Wysokość opadów do 50 mm na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Mazurach i Warmii. W pasie nadmorskim miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 21 st. C miejscami w centrum do 27 st. C, 28 st. C na północnym wschodzie; chłodniej na zachodzie, nad morzem oraz w kotlinach górskich – tam od 16 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, tylko na północnym wschodzie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h na północnym wschodzie. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie oraz w centrum również burze, głównie w pierwszej części nocy. Wysokość opadów do 20 mm w Karpatach. W drugiej połowie nocy na północy i zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 14 st. C do 17 st. C, tylko na Podhalu około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, jedynie na północnym wschodzie wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Na szczytach Tatr wiatr w porywach do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl