Opady deszczu i mżawki w całej Polsce

Jak podaje IMGW, południowe rejony Europy będą w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostałe obszary kontynentu europejskiego znajdą się w zasięgu niżów znad Atlantyku i Morza Norweskiego, z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Morza Norweskiego, w strefie frontów atmosferycznych, które będą przemieszczać się z zachodu na wschód kraju. Będzie napływać ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa.

We wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu lub mżawki, na Suwalszczyźnie również deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach śniegu z deszczem i śniegu. Miejscami większe przejaśnienia. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st., 4 st. na wschodzie do 6 st., 9 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do całkowitego, po północy opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i zanikające opady deszczu, na południu Podkarpacia deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Miejscami, głównie na południu kraju, silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0 do 5 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu lub mżawki, wysoko w Tatrach śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st., 6 st. na wschodzie do 6 st., 10 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północy kraju w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek w Warszawie pochmurno i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże, okresami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl