fot. pixabay.com

W piątek w Polsce wiatr będzie umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny

Jak informuje IMGW, nad południową i częściowo zachodnią Europą dominować będzie wyże, reszta kontynentu, w tym Polska, znajdzie się w zasięgu głębokiego niżu z ośrodkami w rejonie południowej Finlandii. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i w dzień będzie się nieznacznie wahać, wieczorem zacznie rosnąć.

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, tylko w Bieszczadach okresami duże i tam słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a miejscami na północy również burze.

Prognozowana suma opadów do 10 mm na wybrzeżu oraz Kujawach i 15 mm we wschodniej części wybrzeża. Temperatura maksymalna od 7 st. C na Podhalu i 8 st. C miejscami na północy oraz w kotlinach górskich do 12 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 95 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 100 km/h, wysoko w Sudetach do 120 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotny deszcz, na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm we wschodniej części wybrzeża. Na obszarach podgórskich deszcz ze śniegiem, w górach śnieg, w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna około 1 st. C na Podhalu i kotlinach sudeckich, od 2 st. C do 4 st. C na północy i w centrum do 6 st. C, 7 st. C na południowym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni. W Beskidach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h, wysoko w Sudetach do 120 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl