fot. sxc.hu

W niedzielę zachmurzenie i silny wiatr

Dziś na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie oraz w Karpatach śniegu.

Temp. maks. od 2 do 5 st. Wiatr północno-zachodni i zachodni, dość silny, – w porywach od 60 km/h na południowym zachodzie do 80 km/h na pozostałym obszarze kraju, a wysoko w górach do 90 km/h – od zachodu słabnący.

Na Mazowszu IMGW przewiduje wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr ma wiać z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego. Ma zacząć wiać w sobotę po północy; będzie silnie wiało do wieczora w niedzielę.

W związku z silnym wiatrem oraz wysokim poziomem wody w Bałtyku – informuje IMGW – na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego spodziewany jest stopniowy wzrost poziomu morza do strefy stanów ostrzegawczych na wybrzeżu zachodnim, powyżej stanów ostrzegawczych na wybrzeżu wschodnim, lokalnie do stanów alarmowych. Wysokie poziomy będą utrzymywać się do poniedziałku.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa.

PAP

drukuj