Spotkanie PKRD w Warmątowicach

W Warmątowicach (diecezja opolska) zaplanowano na dziś regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. O godz. 11:30 dzieci odmówiły wspólnie modlitwę różańcową. Następnie, w południe rozpoczęła się Msza św.

Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci mówi, że miejscem spotkania jest ośrodek „Barka” w Warmątowicach; tam znajduje się Żywa szopka oraz ołtarz wykonany ze słomy. W takim miejscu można jeszcze lepiej i na nowo przeżywać Boże Narodzenie – dodała.

Jest Święta Rodzina, są żywe zwierzęta, a więc jako członkowie PKRD już po raz kolejny zgromadzimy się na wspólnej modlitwie i wspólnym radosnym świętowaniu Narodzenia Pana Jezusa. Aby wspólnie przeżywać tę radość, by dziękować Jezusowi za to, że przyszedł do każdego z nas, że narodził się w naszych sercach, rodzinach i prosić aby nieustannie był z nami. Aby towarzyszył nam w naszej codzienności. O to będziemy się modlić, za to będziemy dziękować – powiedziała Magdalena Buczek.

Kolejne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbędzie się 19 stycznia w Cieszynie. WIĘCEJ

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci powstały w 1997 roku. Obecnie istnieją w 32. krajach świata i na wszystkich kontynentach. Wspólnota skupia w większości dzieci, które odpowiadają na orędzie Matki Bożej Fatimskiej i podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego.

RIRM

drukuj