Dzieci z PKRD spotkają się w Cieszynie

19 stycznia w kościele Świętej Elżbiety w Cieszynie odbędzie się regionalne spotkanie Podwórkowy Kółek Różańcowych Dzieci.

O  godzinie 13:30 sprawowana będzie Msza św.  Natomiast o godz. 16:00 w teatrze im. Adama Mickiewicza, przy placu Teatralnym, odbędzie się spektakl.

– Zapraszam na regionalne spotkanie PKRD w Cieszynie. Będzie to pierwsze spotkanie w nowym roku w atmosferze Bożego Narodzenia. Będziemy uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Obejrzymy spektakl: „Jasełka – Tradycyjne misterium Bożego Narodzenia”. Mam nadzieję, że każdy kto chce uczestniczyć w spotkaniu zarezerwował już bilety. Spotkamy się, by wspólnie cieszyć się, że Jezus się narodził i jest z nami – powiedziała Madzia Buczek, założycielka PKRD.

Madzia Buczek przypomniała także dzieciom o tym, że już jutro (6 stycznia) w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Madzia zachęcała dzieci do modlitwy i drobnej ofiary.

– Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji misji i misjonarzy, którzy głoszą Pana Jezusa w różnych krajach, na wszystkich kontynentach, w najdalszych zakątkach świata. Dzieci szczególnie wspierają misje swoją modlitwą, ale także drobnymi ofiarami, aby w ten sposób pomóc dzieciom które nic nie mają, które są biedne, opuszczone, nie mają rodzin, aby mogły się uczyć, aby miały co jeść, by miały ubranie – zachęcała Madzia Buczek.

RIRM

drukuj