Spotkanie dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych u Księży Pallotynów w Lublinie

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, działających przy Radiu Maryja,  gościły wczoraj u Księży Pallotynów w Lublinie.

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą.

– To Ona w Fatimie powiedziała, że jest Matką Bożą Różańcową. Prosiła każdego człowieka, aby każdego dnia do swoich dłoni brał różaniec święty – wskazał o. Piotr Dettlaff CSsR.

Od wielu już lat małymi czcicielami Matki Jezusa są dzieci z Podwórkowych Kołek Różańcowych działających przy Radiu Maryja. Wczoraj dzieci gościły u Księży Pallotynów w Lublinie, w parafii pod wezwaniem Wieczerzy Pańskiej. Pierwszą część radosnego świętowania wypełniła muzyka i śpiew Zespołu „Armia Dzieci”.

W trakcie spotkania głos zabrała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Matka Boża każdego z nas prowadzi do Pana Jezusa, zbliża nas do nieba. Ona jest najlepszą, najbezpieczniejszą drogą, która prowadzi nas do Jezusa – podkreśliła Magdalena Buczek.

Dla dzieci uczestnictwo w Podwórkowych Kółkach Różańcowych jest wielką radością.

– Nie tylko w kościele czy szkole można chwalić Pana Boga, ale wszędzie – mówiła Faustynka.

16 czerwca odbędzie się dziewiętnasta pielgrzymka dzieci na Jasną Górę. Wspólnota Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci istnieje obecnie w 33 krajach świata na wszystkich kontynentach. Skupia dzieci, które z miłości do Matki Bożej podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj