Spotkanie PKRD w Krasnobrodzie

W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. O godz. 11:30 rozpocznie się przywitanie przybyłych grup.

Następnie odmówiona zostanie modlitwa różańcowa. W południe rozpocznie się Msza św.

– To niedzielne regionalne spotkanie PKRD w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie będzie przypadało w szczególnym dniu – 94. urodzin świętego Jana Pawła II. Będziemy dziękować Bogu za dar jego życia, jego pontyfikatu, za jego świętość. Tak niedawno uczestniczyliśmy w kanonizacji świętego Jana Pawła II. Ta radość w nas trwa. Cieszymy się bardzo z tego powodu i podczas naszych najbliższych regionalnych spotkań będziemy trwać w tej radości i dziękczynieniu – powiedziała Madzia Buczek, założycielka PKRD.

Madzia Buczek dodała, że najważniejszym momentem dziękczynienia za dar Jana Pawła II będzie XVI Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę, która odbędzie się 22 czerwca pod hasłem „Totus Tuus, cały Twój Maryjo”.

– Już teraz bardzo gorąco i serdecznie zapraszam wszystkie dzieci ze wszystkich zakątków naszej ojczyzny, a także spoza granic do tego, byśmy wspólnie spotkali się u tronu naszej Matki i Królowej. Aby trwali na modlitwie, wspólnym śpiewie, radości, uwielbieniu Pana Boga i dziękczynieniu za świętego Jana Pawła II, który był honorowym członkiem naszej wspólnoty. On otrzymał legitymację, a także księgę z kilkoma tysiącami nazwisk członków PKRD – przypomniała Madzia Buczek.

PKRD powstały w lipcu 1997 roku. Obecnie do wspólnoty należy ponad 140.000 członków z Polski i 31. krajów świata (m.in.: z Indii, Islandii, Madagaskaru, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch).

Ojciec Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, powiedział że celem tej dziecięcej wspólnoty jest wypraszanie na paciorkach różańca przemiany ludzkich serc i całego świata. Dodał, że to nie tylko powrót do nauki Jezusa, ale także szkoła dla ludzi dorosłych.

– To nieustanne powracanie do kart Pisma Świętego i stawianie przed oczyma ewangelicznej sceny, gdy Jezus pokazuje wszystkim dziecko i mówi: musicie się stać takimi, aby wejść do Królestwa Niebieskiego. A więc PKRD to z jednej strony ewangeliczne zaangażowanie, ogromna praca, z drugiej uzmysławiam sobie, że to jest szkoła także dla ludzi dorosłych. Od tych najmniejszych musimy uczyć się prostoty serca, pokory, szczerości, niewinności, w tych wszystkich momentach, kiedy stajemy przed Panem Bogiem. Wtedy dopiero Pan Bóg będzie działał wielkie rzeczy w naszym życiu, poprzez nas i staniemy się świadkami ogromnych cudów – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

Relację ze spotkania przeprowadzi TV Trwam.

Kolejne spotkania PKRD odbędą się: 25 maja w Ludźmierzu, 1 czerwca w Mstowiu, 22 czerwca na Jasnej Górze (XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci).

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl