fot. TV Trwam

„Poprzez wytrwałą modlitwę różańcową czynimy cuda” – Pielgrzymka PKRD do Krzeszowa

W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie spotkały się dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych (PKRD). To pierwsze październikowe spotkanie. Kolejne planowane są w Pasierbcu i w Toruniu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie nazwane jest „Europejską Perłą Baroku”. To wyjątkowe miejsce – podkreślał jego kustosz ks. Marian Kopko.

– Serdecznie Was tu zapraszam, bo Matka Boża od XIII wieku tu wszystkich serdecznie przyjmuje. Przychodzą tu Polacy i Czesi, Słowacy i Węgrzy. Wszyscy od Maryi otrzymują specjalne łaski. Ona wszystkich ma w swoim sercu i wszystkich zaprasza do Pięknego Krzeszowa na Dolnym Śląsku – mówił kapłan.

Dziś na to zaproszenie odpowiedziały dzieci z PKRD. Spotkanie rozpoczęło się od gier terenowych, zabaw i przeglądów zespołów.

– Od kilku lat ta pielgrzymka jest połączona Festiwalem Piosenki Religijnej i Patriotycznej dla dzieci i młodzieży – wskazał Grzegorz Żurek z Europejskiej Perły Baroku.

Dla dzieci to wyjątkowy czas zabawy i modlitwy.

– Jestem tutaj drugi raz i chciałabym znów tu wrócić. Gra terenowa bardzo mi się podobała; można sobie pogadać, potańczyć, pośpiewać razem – zaznaczyła Magda, członek Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Razem z dziećmi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie modliła się założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek. Przed wspólnym różańcem przypomniała, że październik to szczególny miesiąc, który jest poświęcony Matce Bożej.

– Na nowo pragniemy usłyszeć wezwanie, jakie Maryja do nas kieruje, abyśmy codziennie odmawiali różaniec święty. Ona mówi do każdego z nas po imieniu – wskazała Magdalena Buczek.

Modlitwa różańcowa ma dla dzieci wielkie znaczenie.

– Modlitwa różańcowa daje mi pewność, że Pan Jezus i Maryja są ze mną – mówiła Anna, uczestnik pielgrzymki PKRD.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Każda tajemnica różańcowa to scena z życia Pana Jezusa, który nas bardzo mocno kocha – przypominał młodym czcicielom Matki Bożej w czasie homilii opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR. Te wszystkie sceny Maryja przechowywała i rozważała w swoim sercu.

– Za każdym razem, kiedy bierzemy różaniec do swoich dłoni, przesuwamy paciorki odmawiając poszczególne pozdrowienia Matki Najświętszej – stajemy się najbliższymi przyjaciółmi Pana Jezusa. Poprzez naszą wytrwałą modlitwę różańcową czynimy cuda – akcentował opiekun Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Te cuda – jak podkreślał kapłan – dokonują się w naszym życiu: w życiu naszych rodzin, naszej ojczyzny i całego świata.

Po Mszy świętej był czas na poczęstunek i loterię fantową. W październiku planowane są jeszcze dwa spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Kolejne odbędzie się 17 października w Pasierbcu w woj. małopolskim, a 23 października dzieci przyjadą do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl