fot. pixabay.com

Szturm modlitewny dzieci w intencji pokoju na Ukrainie. M. Buczek: Modlitwa dzieci ma wielką moc

Biorąc udział  w modlitwie różańcowej odpowiadamy na wezwanie, jakie Maryja skierowała w Fatimie. Słyszymy to wezwanie Matki Bożej, które rozbrzmiewa na nowo z jeszcze większą mocą, abyśmy odmawiali codziennie różaniec w intencji pokoju, zakończenia wojny i o nawrócenie Rosji. Maryja szczególnie wzywa do tej modlitwy dzieci, ponieważ modlitwa dzieci ma wielką moc, a dzięki nim modlą się rodzice, dziadkowie i całe rodziny. Ważne jest to, abyśmy zjednoczyli się we wspólnej modlitwie różańcowej – wskazała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

„Milion dzieci modli się na różańcu” to coroczna kampania, podczas której dzieci z różnych zakątków Polski łączą się w modlitwie różańcowej. Z racji wojny na Ukrainie organizatorzy kampanii postanowili rozpocząć specjalną edycję akcji pt. „Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. Kampania rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 21 marca, i potrwa aż do 17 kwietnia br. [czytaj więcej

Kampania modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu” odbywa się co roku 18 października. Dzieci o stałej godzinie łączą się na wspólnej modlitwie różańcowej. Organizatorzy akcji ze względu na sytuację na Ukrainie, panującą tam wojnę, podjęli decyzję, aby zorganizować szturm modlitewny dzieci w intencji pokoju na Ukrainie – powiedziała Magdalena Buczek.

Członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci również włączają się w kampanię.

Jako członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci całym sercem włączamy się w inicjatywę. Od pierwszego momentu, kiedy rozpoczęła się wojna, nasza modlitwa różańcowa szczególnie kierowana jest w intencji pokoju na Ukrainie – zaznaczyła.

Magdalena Buczek wyjaśniła, dlaczego tak ważna jest modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie.

Biorąc udział  w modlitwie różańcowej odpowiadamy na wezwanie, jakie Maryja skierowała w Fatimie. Słyszymy to wezwanie Matki Bożej, które rozbrzmiewa na nowo z jeszcze większą mocą, abyśmy odmawiali codziennie różaniec w intencji pokoju, zakończenia wojny i o nawrócenie Rosji. Maryja szczególnie wzywa do tej modlitwy dzieci, ponieważ modlitwa dzieci ma wielką moc, a dzięki nim modlą się rodzice, dziadkowie i całe rodziny. Ważne jest to, abyśmy zjednoczyli się we wspólnej modlitwie różańcowej, aby błagać o pokój na Ukrainie – oznajmiła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.  

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl