PAP/Marcin Obara

Premier RP zapowiada zwiększenie produkcji przeciwlotniczego zestawu rakietowego Piorun

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dzisiaj w Centrum Rozwojowo–Wdrożeniowym w Lubiczowie, gdzie powstaje polska broń defensywna. Szef rządu podkreślał, że cenę za bezpieczeństwo zapłacimy albo na polu walki, albo zwiększając wydatki na zbrojenia. Szef rządu zapowiedział zwiększenie produkcji przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Piorun.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Centrum Rozwojowo–Wdrożeniowym w Lubiczowie, w którym powstają PPZR Piorun. To głęboka modernizacja zestawu PPZR Grom.

– To tutaj powstaje supernowoczesna broń, zestawy Piorun, które są w stanie strącać obiekty latające i udowodniły to na polu walki. To polska myśl technologiczna, polskie patenty, znakomicie przygotowana broń do współczesnego pola walki – mówił Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1505167870422142983

Do możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa odniósł się jego prezes.

– Firma jest gotowa i może produkować elementy związane z rakietami Piorun, zwiększając produkcję na tyle, na ile są potrzeby, umożliwiając właściwe dozbrojenie zarówno naszej armii, jak i armii naszych sojuszników wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne – podkreślił Janusz Noga, prezes Centrum Rozwojowo-Wdrożeniowego Telesystem-Mesko.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska musi zainwestować w rozbudowę armii, jeśli chce uniknąć dla siebie scenariusza, który ma miejsce na Ukrainie.

– Albo cenę za bezpieczeństwo zapłacimy na polu walki, krwią naszych żołnierzy, matek, żon, dzieci, jak dzieje się to na Ukrainie, albo za bezpieczeństwo zapłacimy poprzez rozbudowę armii, unowocześnienie armii i nowoczesną broń na dzisiejszym polu walki – podsumował szef rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1505135556954574851

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl