fot. o. Dawid Wilczyński CSsR

Spotkanie PKRD w Studzienicznej

W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej przybyły dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia i wspólna modlitwa różańcowa. Nie zabrakło też wspólnych zabaw czy rejsu statkiem.

Tegoroczne regionalne spotkanie PKRD w Studzienicznej odbyło się w wyjątkowym czasie. W tym roku przypada, bowiem 20-lecie przybycia Ojca Św. Jana Pawła II do tego miejsca.

– W tym roku z okazji 20. rocznicy przybycia Wielkiego Jana Pawła II do Matki Bożej Studzieniczańskiej, przeżywamy wyjątkowy czas spotkania z Maryją, Jej wyjątkowym Sługą, który poświadczał swoim słowem i życiem, że Maryi trzeba zaufać – mówił ks. Arkadiusz Pietuszewski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej.

Spotkanie PKRD rozpoczęło się modlitwą różańcową, którą poprowadziła Magdalena Buczek – założycielka PKRD. W samo południe sprawowana była Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur.

Ordynariusz diecezji ełckiej przypomniał w homilii Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

– On wypełniał prośbę Matki Bożej, która ciągle i nam mówi „Odmawiajcie różaniec, czyńcie pokutę, nawracajcie się”. Idźmy za Chrystusem, który mówi do nas pójdź za mną, trzymając różaniec w ręku, modląc się i będąc Jego świadkami, aż po krańce ziemi – akcentował ks. bp Jerzy Mazur.

Matka Boża prosiła o to abyśmy odmawiali różaniec. Tę prośbę Maryi wypełniał św. Jan Paweł II – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR z Radia Maryja.

– Co trzymał Ojciec Święty w swoich dłoniach i nie rozstawał się z nim? To był różaniec. Ten różaniec, który poleciła Matka Boża w Fatimie, właśnie dzieciom i za pośrednictwem dzieci, odmawiać każdej i każdemu z nas – wskazywał.

Po wspólnej modlitwie nie zabrakło radosnych zabaw, smakołyków czy rejsu statkiem.

W przyszłą niedzielę 16 czerwca odbędzie się XX pielgrzymka PKRD na Jasnej Górze. W tym roku będzie przebiegać pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój…”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 [zobacz więcej].  

GALERIE:

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj