fot. diecezja-torun.pl

Rocznica święceń kapłańskich ks. bp. Wiesława Śmigla

Ordynariusz toruński ksiądz biskup Wiesław Śmigiel obchodził w sobotę dwudziestopięciolecie święceń kapłańskich. Uroczystości z tej okazji odbyły się w katedrze Świętych Janów w Toruniu.

– Proszę o dalsze siły, abym cały był dla Kościoła, dla diecezji, dla kapłanów, dla sióstr zakonnych, dla każdego kogo spotykam – mówił ks. bp Wiesław Śmigiel.

Omnibus omnia factus – stałem się wszystkim dla wszystkich – głosi dewiza księdza biskupa Wiesława Śmigla zaczerpnięta z pierwszego listu do Koryntian.

Ordynariusz toruński jest obecnie m.in. członkiem Rady Stałej Episkopatu Polski, przewodniczącym Rady do Spraw Rodziny, Komitetu do Spraw Dialogu z Niewierzącymi i członkiem Komisji do Spraw Polonii i Polaków za Granicą.

– Dzisiaj chcemy odnowić w swojej duszy miłość do Chrystusa, miłość do Kościoła, ale także miłość do pasterzy i kapłanów. Na nowo dostrzec piękno i wielkość tej tajemnicy – podkreślał ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej.

W uroczystej Eucharystii udział wzięli m.in. samorządowcy oraz prezydent miasta Michał Zaleski.

– Księże Biskupie bardzo dziękuję za obecność wśród nas, za to dobro, którym nas ksiądz Biskup obdarza – akcentował prezydent Torunia.

Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel został ordynariuszem toruńskim w grudniu 2017 roku. Był wówczas najmłodszym biskupem diecezjalnym w Polsce i jednym z najmłodszych w Europie. Wcześniej, od 2012 roku, pełnił posługę biskupa pomocniczego w diecezji pelplińskiej.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj