Pielgrzymka PKRD i ERM do Krzeszowa

W niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka członków wspólnoty Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i Eucharystycznego Ruchu Młodych do krzeszowskiego Domu Łaski i „bramy miłosierdzia”. Młodych pielgrzymów do udziału w spotkaniu zachęca kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Młodzi pielgrzymi z Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci przybędą do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, aby poznawać swoją wiarę i zgłębiać miłość do Ojczyzny, ale także spędzić czas na wspólnej zabawie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10. W programie przewidziano m.in. koncert zespołu „PROMYCZKI” i wspólną liturgię w Bazylice.

Krzeszowskie spotkania dzieci są dla nich możliwością do wspólnej modlitwy i zabawy. Kustosz Sanktuarium ksiądz Marian Kopko podkreśla, że ważne jest, by dzieci były blisko Jezusa i Maryi.

– Te spotkania są bardzo potrzebne. Dzieci, są blisko Maryi, blisko Jezusa razem z Radiem Maryja i TV Trwam. To kiedyś będzie nasza przyszła młodzież; ludzie, którzy będą kochać Pana Jezusa, a przede wszystkim Ojczyznę – Polskę. Taki jest cel naszych spotkań u Łaskawej Matki w Krzeszowie, aby uczyć miłości do Ojczyzny, Boga i Kościoła – zaznacza ks. Marian Kopko.

Do udziału w pielgrzymce najmłodszych zachęca także Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– Bardzo gorąco i serdecznie zapraszam wszystkie dzieci ze wszystkich zakątków naszej ojczyzny, a także spoza granic do tego, byśmy wspólnie spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, aby przy wspólnej modlitwie, śpiewie i radości chwalić Pana Boga i naszą Matkę – zachęca.

Dzień wcześniej – 1 października – do Krzeszowa udali się członkowie Żywego Różańca. Uczestnicy pielgrzymki mogli wysłuchać wykładu i wziąć udział w Mszy św., której przewodniczył ks. bp Zbigniew Kiernikowski.

Podwórkowe Koła i ERM w Krzeszow ie

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl