Konwencja programowa Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska zbiera się dziś w Gdańsku na konwencji programowej. W trakcie obrad ma zostać przyjęta deklaracja programowa, która określi kierunki działalności partii na najbliższe lata.

Znajdą się w niej prawdopodobnie takie postulaty jak wprowadzenie możliwości odwołania prezydenta RP w referendum, ograniczenie liczby posłów, czy połączenie urzędów marszałkowskich i wojewódzkich.

Według szefa partii Grzegorza Schetyny, Platforma ma być konserwatywno-liberalną partią centrową, liberalną też w kwestiach światopoglądowych. To reanimacja trupa – ocenia poseł PiS-u Marek Suski.

Według tej koncepcji, Platforma Obywatelska chce być i konserwatywna i liberalna, czyli chce być wszystkim, a tak naprawdę niczym. Wydaje mi się, że to już jest reanimacja trupa i te działania spełzną na niczym. Daj Panie Boże. Amen. Dla Polski ta formacja zrobiła tyle zła, że powinna przepaść, odejść do lamusa historii i więcej już nam nie zawracać głowy – wskazuje poseł Marek Suski.

Konwencja Krajowa PO rozpocznie się w południe w centrum kongresowym Expo w Gdańsku. Weźmie w niej udział około 1,5 tys. działaczy Platformy i zaproszonych gości.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj