M. Suski o spotkaniu Schetyny z Merkel: lider PO jeździ po prośbie o interwencję jak Jaruzelski

Lider PO Grzegorz Schetyna jeździ zagranicę po prośbie o interwencję jak Wojciech Jaruzelski – ocenił w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując poniedziałkowe spotkanie przewodniczącego PO z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

„Schetyna jeździ po prośbie jak (Wojciech) Jaruzelski o interwencję” – powiedział Marek Suski w piątek w radiu Wnet.

„Szef opozycji jest przewodniczącym komisji spraw zagranicznych, a za publiczne pieniądze jeździ skarżyć się na Polskę i jeszcze polskie państwo płaci za te podróże” – zaznaczył.

Szef gabinetu politycznego premiera zapewnił, że Polska przestrzega demokratycznych standardów, czego – jego zdaniem – opozycja nie chce dostrzec.

„Oni twierdzą, że tutaj jest jakaś dyktatura” – oświadczył.

Po spotkaniu z Merkel, Schetyna powiedział, że takie spotkania są potrzebne i pokazują, że Polska i polska polityka jest ważna dla europejskich polityków.

„Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które są dzisiaj ważne w polityce europejskiej, przede wszystkim o wyborze kandydatów, szczycie, który będzie w Helsinkach i o decyzji na temat najważniejszych funkcji w strukturach europejskich” – powiedział lider PO.

Kolejne tematy rozmów – jak relacjonował Schetyna – to budżet unijny, w tym środki europejskie dla polskich samorządów, Nord Stream 2 oraz wspólna polityka UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PAP/RIRM

drukuj