Prof. Broda o gabinecie cieni PO: Nazywają czarne białym i odwrotnie

Proponuję odbierać „gabinet cieni” jako przechodzenie Platformy Obywatelskiej w cień zapomnienia – podsumował inicjatywę PO prof. Rafał Broda z Krakowa. Publicysta wypowiadał się we wtorkowej audycji „Aktualności Dnia” na antenie Radia Maryja.  

Oceniając przedsięwzięcie Platformy Obywatelskiej jako „próbę wprowadzenia chaosu i (…) walki, żeby jakoś zaistnieć”, prof. Broda skonfrontował je z działaniami obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nawiązał przy tym do niegdysiejszych słów dr Wandy Półtawskiej: „Wreszcie mam poczucie, że jestem w Polsce, wśród ludzi, którzy rozumieją co to słowo znaczy”.

– Najważniejsze w tym wszystkim jest chyba to rosnące zaufanie – że ludzie, którzy nami rządzą, naprawdę stawiają interes Polski, interes narodu na pierwszym miejscu. To coś niesłychanie potrzebnego, żeby mieć przekonanie, że minister finansów dba o finanse państwa, że minister sprawiedliwości próbuje naprawić rzeczy, które przywrócą w Polsce sprawiedliwość, że minister obrony wreszcie buduje polską armię i robi to w taki sposób, że widać po prostu powszechny entuzjazm – również w armii – ocenił profesor.

Zdaniem gościa Radia Maryja, politycy PO powinni z pokorą pochylić głowy i zastanowić się nad samym sobą: „jak to się stało, że ja w tym, co dotąd było, uczestniczyłem”. Mamy tu tymczasem zupełnie odwrotne zachowanie – zauważył prof. Broda.

-­ Wyrazem tego jest właśnie powołanie tego gabinetu cieni. (…) Jeżeli oni (PO – red.) uzasadniają, że gabinet cieni Platformy Obywatelskiej to jedyna prawdziwa alternatywa dla rządu PiS – „wiemy jak rządzić lepiej, pokażemy dobre, sprawiedliwe i odpowiedzialne rozwiązania” – to oni chyba naprawdę nie wiedzą, dlaczego przegrali wybory, i że to już nie wróci, mimo że straszą – komentował publicysta.

Oni (PO – red.) zapomnieli, co się działo przez to osiem lat i jakie mieli możliwości, żeby te swoje odważne i potrzebne propozycje dla Polski realizować – dodał prof. Rafał Broda.

Cała rozmowa z „Aktualności dnia” do odsłuchania [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl