fot. PAP

Ruszyła przedwyborcza kampania PO

Platforma Obywatelska ruszyła z kampanią przed wrześniowym referendum. Pierwszy zaprezentowany plakat odnosi się do Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

PO pokazuje, że popiera to rozwiązanie w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca zapowiada, że kolejne elementy kampanii także będą bazować na porównaniach do innych ugrupowań.

Poseł Marcin Mastalerek, rzecznik sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, zapowiada, że największa partia opozycyjna w swojej kampanii skupi się na kwestiach najistotniejszych dla Polaków.

– Pokażemy, że to PO była za podwyższeniem wieku emerytalnego i to ona za to odpowiada, a my byliśmy przeciwko. Będziemy dążyli do tego, żeby obniżyć wiek emerytalny. Pokarzemy, że to Platforma Obywatelska jest odpowiedzialna za zmuszanie rodziców, Polaków do tego, by wysyłali dzieci do szkoły w wieku 6 lat, a Prawo i Sprawiedliwość chce, żeby to rodzice decydowali, bo to oni wiedzą najlepiej. Zaprezentujemy spot pokazujący czym grozi zakaz finansowania partii z budżetu, czego domaga się PO – powiedział Marcin Mastalerek.

Prawo i Sprawiedliwość chce rozszerzenia referendum o trzy dodatkowe pytania dotyczące wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków oraz prywatyzacji Lasów Państwowych. Decyzję w tej sprawie ma podjąć jeszcze w tym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Jutro planowane jest spotkanie prezydenta z inicjatorami odrzuconych wniosków o referendum z tych sprawach.

 

RIRM

drukuj