M. Suski: Wykorzystanie dzieci do walki politycznej jest obrzydliwe

Platforma Obywatelska wykorzystała dzieci do walki politycznej. Politycy PiS-u krytycznie oceniają spot tej partii zachęcający do udziału w tzw. „Marszu Wolności”.

W materiale przedstawiono córkę z matką. Dziewczynka pyta się co to jest „gorszy sort”. Matka tłumaczy jej, że to one są tzw. gorszym sortem. Udział w jutrzejszym marszu – w ocenie autorów spotu – ma temu zaprzeczyć.

Poseł Marek Suski odnosząc się do udziału dziecka w spocie stwierdził, że świadczy to o braku moralności w największej partii opozycyjnej.

Spot, w którym Platforma Obywatelska wykorzystuje dzieci do bieżącej walki politycznej jest czymś obrzydliwym można powiedzieć – powinni się tego wstydzić. Nie dość, że używają kłamstwa, to jeszcze wykorzystują niewinne dzieci, które nie są zorientowane w walce politycznej. To jest chwyt poniżej pasa, świadczący o braku moralności w Platformie Obywatelskiej –   zaznaczył poseł.

Eksperci wskazują także, że PO zmanipulowała słowa prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o wypowiedź z 2015 roku w sprawie ataków na rząd.  Lider prawicy mówił: „Ten najgorszy sort Polaków jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, transformacja, a temu typowi ludzi dawała szanse”.

RIRM

drukuj