Politycy PO chcą powołania komisji śledczej ds. KNF i Getin Noble Banku

Politycy Platformy Obywatelskiej domagają się powołania komisji śledczej ds. Komisji Nadzoru Finansowego i Getin Noble Banku. Sprawa ma związek z publikacją „Gazety Wyborczej”.

Według Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln złotych. Miliarder nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Poseł Sławomir Neumann, szef klubu PO, zwrócił się do premiera o powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Polityk negatywnie ocenił działania władz w tej sprawie. Domaga się także dymisji szefa KNF-u. 

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski podchodzi ze spokojem do medialnych informacji. Wskazuje m.in. na to, że w artykule są błędy, co podważa jego wiarygodność.

– Dwie osoby zostały pomylone i zrobiono z nich jedną osobę, a to ma kluczowe znaczenie dla narracji w tym tekście. Wiemy również, że KNF wydało oświadczenie. Wiemy też, że między rozmową, która miała odbyć się w marcu – według „Gazety Wyborczej” – a złożeniem zawiadomienia do prokuratury minęło wiele miesięcy, co też jest pewną kwestią zagadkową. Także musimy się niestety uzbroić w cierpliwość i tutaj dla przejrzystości i wiarygodności państwa jest oczywiście jak najbardziej ważne, żeby jak najszybciej ta sprawa została – podkreślam – do końca wyjaśniona – mówi senator Jan Maria Jackowski.

Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF-u do złożenia natychmiastowych wyjaśnień. Zlecił także podległym służbom zebranie informacji w całej sprawie.

Marek Chrzanowski przebywa w delegacji służbowej w Singapurze. W związku z publikacją skrócił swój pobyt. Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ma się odbyć jutro rano. Weźmie w nim udział także koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl