fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Dworczyk: Podpisano umowę koalicyjną pomiędzy PiS a Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku

PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku; dziękujemy prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wsparcie dla regionu – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, o godz. 15.30 odbędzie się konferencja w tej sprawie.

„PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku! Zapraszamy na wspólną konferencję prasową do Sejmu o 15.30. Dziękujemy Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wsparcie dla regionu. Porozumienie ponad podziałami jest możliwe w PL. >>Razem Dla Dolnego Śląska<<!” – napisał Dworczyk we wtorek na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu prezydent Lubina Robert Raczyński z Bezpartyjnych Samorządowców, który negocjował koalicję w sejmiku dolnośląskim, wspólnie z marszałkiem dolnośląskim Cezarym Przybylskim spotkali się z premierem Morawieckim i szefem jego kancelarii Michałem Dworczykiem.

Tematem rozmowy, jak wówczas podał Raczyński – było zmniejszenie podatku miedziowego, inwestycje w infrastrukturę kolejową i drogową oraz usprawnienie pracy samorządu.

W tegorocznych wyborach do sejmiku dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 6 mandatów i stali się kluczowym ugrupowaniem do ewentualnej koalicji, ponieważ PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku, a Koalicja Obywatelska ma 13 radnych. Pozostałe mandaty przypadły: KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska – 2 i PSL – 1.

Mirosław Lubiński, radny wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku dolnośląskim, przyznał w ubiegłym tygodniu, że jest skłonny do współpracy z ewentualną koalicją PiS-Bezpartyjni Samorządowcy.

PAP/RIRM

drukuj