PO chce wliczyć dochody z prostytucji do PKB

Skandaliczny pomysł rządu Donalda Tuska – politycy platformy chcą wliczyć dochody z prostytucji do PKB.

Główny Urząd Statystyczny pracuje nad metodologią i narzędziami statystycznymi wyliczania dochodów z nierządu.

Statystyki są zatrważające: w Polsce blisko 250 tys. kobiet żyje z nierządu. Jednak rząd Donalda Tuska zamiast walczyć z tą patologią poprzez swoje działania przyczynia się do umniejszenia i relatywizacji problemu.

Rząd nie tworzy również jakiegokolwiek programu pomocy dla ofiar prostytucji. Skupia się natomiast na możliwości uzyskania dochodów z tragedii wielu osób.

Polska powoli wdraża pomysły UE, dziwi jednak fakt, że polski rząd nie sprzeciwił się takim rozwiązaniom – powiedział poseł i ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk.

Niestety jest to rozwiązanie, które zostało przyjęte przez Radę UE i Parlament. W związku z tym niefortunnie Polskę obowiązuje. Jest to posunięcie absolutnie skandaliczne. Dziwię się, że Polska nie była przeciwna tym rozwiązaniom na forum UE, szczególnie na forum Rady UE. Decydował o tym jeden z naszych ministrów. Niestety działo się to w tamtym roku powiedział poseł Zbigniew Kuźmiuk.

UE w desperacki i sztuczny sposób próbuje podnieść relację długu do PKB. Stąd pomysł wliczania nierządu do PKB państw członkowskich – dodaje ekonomista.

Poseł zwraca również uwagę, że w czasie gdy zapadały kluczowe decyzje w tej sprawie, polski rząd milczał. Teraz jest zobligowany przez UE wykonywać kroki, które w dalszej perspektywie mogą doprowadzić do legalizacji prostytucji w Polsce.

– Ten krok najprawdopodobniej będzie w przyszłości oznaczał, że państwo będzie chciało osiągać z tego tytułu dochody. U nas zarówno prostytucja, handel narkotykami czy przemyt to działania nielegalne i państwo nie osiąga z tego żadnych pożytków. Nie opodatkowuje tego rodzaju działalności. Obawiam się, że liczenie tego do PKB to swoistego rodzaju zalegalizowanie tego rodzaju przedsięwzięć w świadomości ludzi. Niestety następnym krokiem będzie próba opodatkowania tego typu działalności, co jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, moralnością i przyzwoitością. Dziwię się, że w Polsce było cicho gdy zapadały w tej sprawie decyzje – podkreśla poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Poseł Jadwiga Wiśniewska, zwraca uwagę, że działania rządu PO wpisują się w politykę, która promuje nauczanie seksualne małych dzieci, nie chce blokować pornografii w sieci, a teraz dąży do legalizacji prostytucji, co demoralizuje dzieci i młodzież.

– Edukacja seksualna wpychana jest do polskich szkół. Proponowane jest, aby już dzieci czteroletnie miały edukację seksualną. Te doniesienia związane z legalizacją prostytucji mogą być prawdopodobne. Oczywiście uważamy to za rzecz niewyobrażalną i absolutnie nie do przyjęcia. Ta demoralizacja, jakiej poddawana jest młodzież, jakiej poddawane są dzieci, a także ludzie, którzy już pracują – jest zatrważająca. Tylko wychowanie w oparciu o wartości nadaje sens życiu człowieka. Odwoływanie się do legalizacji czynów nierządnych jest skrajną nieodpowiedzialnościąakcentuje poseł Jadwiga Wiśniewska.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl