fot. www.jacek-sasin.pl

Jacek Sasin: PO nie potrafi stanąć ponad podziałami

Partia rządząca po raz kolejny przekłada polityczne spory na arenę państwową i nie potrafi wznieść się ponad podziały podkreślił poseł PiS-u Jacek Sasin. Chodzi  o zakaz wygłoszenia przemówienia przez prezydenta elekta Andrzeja Dudę podczas uroczystości 71. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  

Prezydent Warszawy tłumaczyła, że „nie ma takiego zwyczaju”, żeby prezydent elekt zabierał głos w czasie uroczystości. Dodała, że przemówienia zawsze wygłaszają dwie osoby – urzędujący prezydent państwa oraz prezydent miasta.

Ta decyzja to wyraz braku woli porozumienia ze strony rządzących – komentuje wyjaśnienia poseł Jacek Sasin.

– O jakich standardach mówi pani Hanna Gronkiewicz-Waltz? Przecież nigdy się jeszcze nie zdarzyło, żeby w uroczystościach rocznicy Powstania Warszawskiego uczestniczyło dwóch prezydentów: prezydent, który odchodzi i prezydent, który właśnie został wybrany i za kilka dni obejmie tę funkcję.  Była to ogromna szansa na to, żeby pokazać, że istnieje w Polsce pewna ciągłość władzy – że niezależnie od konfliktu politycznego, od sporów, które targają polską politykę na co dzień, są takie momenty, jak rocznica Powstania Warszawskiego, kiedy te spory powinny ucichnąć. Niestety pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca PO, nie potrafiła wznieść się ponad swoje polityczne uprzedzenia, ponad tą bieżącą walkę polityczną – komentuje polityk.    

Poseł Jacek Sasin dodaje, że jest to kontynuacja postawy, jaką Platforma Obywatelska przyjęła wobec śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy odbędzie się już w najbliższy czwartek.

RIRM

drukuj